• Lokalise Foos Center
  0 reviews

 • Welcome to all table football lovers.

  After a long pause we have resumed our activities in Latvian table football. Nowadays the unprecedented Foosball Training Center has been opened, thanks to Lokalise

  The rules and action ranges and other instructions of this trining centre will follow - But now I can say that it will have a cozy atmosphere concept, everything will be made for football players and people-friendly note, everyone can play in this training centre.

  So this Friday, the training centre will open its doors for the first time to visitors, although not everything is so easy for you to be in this training centre and to attend the events there is only one definite thing you should be our all-known "Foos Chat LV" or now called "Foosball in Latvia" participant.
  So if you want to come visit, ask someone of your friends who are in this chat to add you to the chat and beyond, with a simple record or question you will get into the training center.

  [Latvian]

  Sveicināti visi galda futbola cienītāji.

  Pēc ilgākas pauzes esam atsākuši darbību Latvijas galda futbolā. Šobrīd durvis vērs vaļā vēl līdz šim nebijis Galda futbola treniņcentrs, kurš ir tapis pateicoties uzņēmumam "Lokalise"

  Šī treņincentra noteikumi un darbības diapazoni un citas instrukcijas sekos - Bet šobrīd jau varu teikt, ka tam būs mājīgas atmosfērs koncepts, viss būs veidots tieši futbolistiem un cilvēkiem draudzīgā notī, šajā treniņcentrā varēs spēlēt ikviens.

  Tātad šo piektdien, treniņcentrs vērs savas durvis pirmo reizi apmeklētājiem, lai gan viss nemaz nav tik vienkārši, lai tu tiktu šajā treniņcentrā un varētu apmeklēt tajā notiekošos pasākumus ir tikai viens noteiktums tev ir jābūt mūsu visu pazīstamā "Foos Chat LV" jeb tagad to sauc "Foosball in Latvia" dalībniekam.
  Respektīvi ja vēlies nākt apmeklēt, palūdz lai kāds no paziņām kas ir šajā čatā, tevi pievieno čatam un tālāk, jau ar vienkāršu ierakstu vai jautājumu tu attapsies treniņcentrā ;)