• Stolní fotbálek Sado FC
  0 reviews

 • Kdo jsme? Jsme parta mladých lidí a nadšenců se zájmem o sportovní a rekreační aktivitu zvanou stolní fotbal neboli fotbálek. Již několikrát se v Litomyšli pořádala amatérská ligová soutěž v této hře a my bychom chtěli na tuto tradici navázat, nebo pokud možno povznést ji na vyšší úroveň. Jenom od června 2011 do konce roku 2012 jsme pod hlavičkou SadoFC uspořádali celkem 10 turnajů. V režii našich hrajících kamarádů a přátel bylo v okolí Litomyšle uspořádáno řada dalších turnajů. Někteří tito kamarádi se přidali k nám a další jejich turnaje již budou SadoFC. Máme zkušenosti s pořádáním turnajů a hlavně chuť hrát fotbálek! Máme rádi fair-play a očekáváme, že se do ligy přidají pouze hráči se stejným smyslem pro sportovní hru, na "vysírky" nejsme zvědavý.

  Hodně lidí v této hře vidí pouze hospodskou zálibu, ale my v tom vidíme mnohem více! Není to pouze příjemné setkání s přáteli spojené s konzumací některých legálních drog (tím myslíme pivo třeba), je to i sport, zábava, ale i sebezdokonalování, ať už v postřehu, připravenosti, šikovnosti nebo sebeovládání.

  Hrací systém ligy bude mít 2 fáze. První je základní a spočívá v odehrání zápasů systémem "každý s každým" na různých hracích místech. Druhá část spočívá v bodovaných turnajích, na kterých lze získat další body do celkového hodnocení.

  Jméno soutěže je SadoFC liga 2013 a začínáme v lednu 2013. A proč s vůbec o založení nové soutěže snažíme? Protože nás tahle hra baví a chceme rozvíjet naše schopnosti, starat se o nové možnosti a příležitosti ostatních lidí ať už z Litomyšle, nebo okolí, dobře si zahrát v kruhu přátel a poznávat nové lidi.

  A proč vůbec SadoFC? Máme rádi nadsázku a srandu, takže proč ne!

 • PHOTO GALLERY